Nawóz organiczny, obornik koński, sezonowany 30 kg

KONTAKT

Warszawa - Dodane przez dodajemy11 (osoba prywatna) -

Nawóz organiczny, obornik koński, sezonowany 30 kg

Pełna treść ogłoszenia Nawóz organiczny, obornik koński, sezonowany 30 kg

Obornik jest sezonowany w pryzmach przez 6 miesięcy, w okresie tym zachodzą procesy fermentacyjne. Obornik taki jest gotowym podłożem do przygotowania wiosennych rozsad lub jako nawóz do roślin doniczkowych, szczególnie polecany pod uprawę róż i storczyków. Obornik koński jest najlepszym dostępnym nawozem pochodzenia zwierzęcego, stanowi bezcenne źródło substancji organicznych próchnicy, substancji mineralnych oraz bogatej i korzystnej flory bakteryjnej.

Najlepszym okresem dla zastosowania nawozu jest wczesna wiosna lub późna jesień, w zależności od rodzaju gleby. Na trawniki i użytki zielone stosujemy późną jesienią.

Jak stosować:

Obornik powinno się stosować w dni chłodne, pochmurne i bezwietrzne. Po rozrzuceniu należy go niezwłocznie przekopać, aby uniknąć strat azotu.

Na glebach ciężkich obornik przekopujemy na głębokość 12-16 cm, na lekkich 18-20 cm.

Zastosowanie w inspektach:

Obornik koński należy do oborników ciepłych, dlatego też idealnie nadaje się do inspektów i pod wiosenne rozsady.

Dawkowanie:

Optymalna dawka to 1,5-2 kg na 1 m2 (30 kg na 15-20 m2). Na trawnikach i użytkach zielonych 0,75-1 kg na 1 m2 (30 kg na 30-40 m2)

Skład świeżego obornika końskiego:
* sucha masa ok. 25%
* azot ok. 0,54%
* fosfor ok. 0,29%
* potas ok. 0,9%
* wapń ok. 0,43%
* magnez ok. 0,16%

Zawartość mikroskładników w mg/kg suchej masy świeżego obornika:
* bor ok. 13,6
* miedź ok. 12,3
* mangan ok. 270
* molibden ok. 0,94
* cynk ok. 94
* kobalt ok. 1,02
* żelazo ok. 1373

Systematyczne stosowanie obornika łagodzi naturalny deficyt mikroelementów w glebie.

Obornik oprócz składników mineralnych, to również masa organiczna, z której w glebie powstaje próchnica. Wzrost zawartości próchnicy poprawia żyzność i urodzajność, zwiększa napowietrzenie i zdolność do zatrzymywania wody i składników odżywczych.

Oprócz tych wszystkich składników do gleby wraz z obornikiem dostarczamy korzystne mikroorganizmy, które poprawiają biologiczną aktywność gleby.

Tylko w świeżym oborniku zachowuje się odpowiednia flora bakteryjna.

ROŚLINY WIELOLETNIE nawozimy od wiosny do połowy lata.

DRZEWA I KRZEWY OZDOBNE ORAZ DRZEWA I KRZEWY OWOCOWE nawozimy przed posadzeniem mieszając ziemię w dołku w proporcji 1:2 obornik z ziemią. W następnych latach możemy zawozić rozsypując obornik przy roślinach i lekko przykrywając ziemią.

TRAWNIKI posypujemy cienką warstwę przed deszczem lub ewentualnie intensywnie podlewamy.

INSPEKTY przygotowujemy warstwowo 20 cm obornika, następnie 20 cm sieczki ze słomy lub suchych liści i 20 cm żyznej gleby. Rozkład obornika ogrzeje kiełkujące rośliny.

DAWKOWANIE Z PODZIAŁEM NA GLEBY:
* GLEBY LEKKIE nawozimy co 2 lata;
* GLEBY CIĘŻKIE nawozimy co 2-4 lata.

Zobacz więcej ezadar.pl

Tel.: 734 101 717

Cena z dostawą na terenie całej Polski 19,90 zł

Mapa WarszawaProfil założony około 4 lata temu

Zapytaj o ogłoszenie - Nawóz organiczny, obornik koński, sezonowany 30 kg ,20 zł


Polecane, ciekawe strony z Warszawy. Prowadzisz serwis o Warszawie lub zwiazany z Warszawa - zostan partnerem dodaj swoje logo

Zobacz stronę Serwis Informacyjny Warszawy !Zobacz stronę Warszawa Wielu Kultur !Zobacz stronę Abc Remonty Oleba !Zobacz stronę Stolica - Warszawski Magazyn Ilustrowany !Zobacz stronę Szkoła Chińskiego !Zobacz stronę Aktualności z życia Warszawy recenzje, reportaże i felietony !Zobacz stronę Grafikstudio !

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń Warszawa City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Warszawy: Piaseczno ogłoszenia - Wołomin darmowe ogłoszenia - Legionowo ogłoszenia bezpłatne - Otwock ogłoszenia - Pułtusk sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa Warszawa City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj